top of page

Intraorální
skener

DSCF6427.jpg

Co je to vlastně intraorální skener? Jedná se o malé, snadno ovladatelné zařízení, které se používá k pořizování detailních digitálních snímků zubů a ústní dutiny. Při použití intraorálního skeneru není třeba tradičních otisků, které mohou být nepohodlné a zdlouhavé. Místo toho skener okamžitě zachytí obraz vašich zubů a vytvoří digitální 3D model ústní dutiny.

Existuje několik důvodů, proč je intraorální skener pro vás jako pacienta výhodný:

  1. Pohodlnost a rychlost: S intraorálním skenerem se již nemusíte trápit nepříjemnými otisky zubů. Skener je velmi pohodlný a proces skenování trvá pouze několik minut. Vaše návštěvy u zubaře se tak značně zkrátí.

  2. Přesnost a detail: Díky 3D modelu ústní dutiny, který vytvoří intraorální skener, jsou zubní lékaři schopni vidět vaše zuby a tkáně s velkou přesností a detaily. To jim umožňuje diagnostikovat problémy, které by jinak mohly být přehlédnuty, a navrhnout přesnější a individuálně přizpůsobené léčebné plány.

  3. Interaktivita: S intraorálním skenerem můžete vidět svůj 3D model ústní dutiny přímo na obrazovce. Zubař vám může ukázat a vysvětlit vaše zuby a případné problémy, což vám umožní lépe porozumět vašemu zdravotnímu stavu a spolupracovat na léčbě.

  4. Léčebná plánování: Intraorální skener umožňuje zubařům plánovat léčbu pomocí virtuálních simulací. Tímto způsobem si mohou lékaři vyzkoušet různé možnosti léčby a předpovědět výsledek před samotným zákrokem. To vede k vyššímu komfortu a lepšímu výsledku pro pacienty.

  5. Archivace a porovnávání: Digitální 3D modely získané pomocí intraorálního skeneru lze snadno archivovat a porovnávat. To je velmi užitečné při sledování změn v čase, kontrole postupu léčby a dokumentaci stavu zubů a ústní dutiny.

Intraorální skener přináší mnoho výhod a zlepšuje celkovou zkušenost s návštěvou u zubaře. S tímto zařízením můžeme poskytovat ještě lepší péči a dosáhnout optimálních výsledků.

Pokud máte zájem se dozvědět více o našem intraorálním skeneru a jak vám může prospět, neváhejte nás kontaktovat a domluvit si schůzku. Těšíme se na to, že vám předvedeme tuto špičkovou technologii a vysvětlíme, jak může zlepšit vaši zubní péči. 

bottom of page